З чого почати в Trade Control Utility? Частина 1. Майстер початкового введення

З чого почати в Trade Control Utility? Частина 1. Майстер початкового введення

Вітаємо! Щойно ви встановили додаток TCU 5 Mobile на ваш мобільний пристрій. Ця стаття розповість, як підготуватись до ведення обліку вашого бізнесу за допомогою мобільної версії Trade Control Utility. Якщо ви вже користувались раніше додатком TCU3 і хочете перенести свої дані, зверніться до іншої статті: ТЦУ5. Майстер початкового введення даних.

При першому запуску мобільного додатку, вам буде запропоновано заповнити дані за допомогою майстра.

Реквізити компанії

Перше, що потрібно заповнити, - це реквізити компанії. Найчастіше вони вказуватимуться у звітах. Заповніть ті поля, які вважаєте за потрібне і натисніть «Далі».

Назви цін

Наступна сторінка – це назви цін. В обліковій системі можна використовувати до 15 цін (хоча в більшості випадків достатньо п’яти). Для зручності кожній з цін можна задати назву. Натисніть «Далі», щоб зберегти назви і перейти на іншу сторінку.

Націнка, знижки, закруглення

Ми підійшли до встановлення принципів формування ціни. Це дуже важлива тема, яка обговорювалась в іншій статті більш детально. Зараз вам потрібно встановити націнку, щоб формувати ціну продажу відносно ціни купівлі. Наприклад, придбали товар за 100 грн, націнка 30%, тоді роздрібна ціна буде 130 грн (100+100*0,3). Таким чином буде сформована перша ціна продажу.

Зверніть увагу на інші ціни. На відміну від першої ціни, яка встановлюється за допомогою націнки, інші ціни встановлюються за допомогою знижки відносно першої ціни. Тобто, якщо вказати для другої ціни («Мілкий гурт») знижку 3%, вона дорівнюватиме 126,1 грн (130 грн – 130*0,03). Ще раз: перша ціна («Роздрібна ціна») = ціна купівлі + націнка; друга ціна («Мілкий гурт») = перша ціна («Роздрібна ціна) – знижка.

Якщо з цінами все зрозуміло, натискаємо «Далі». Якщо не зрозуміло, зверніться до статті «Як встановлювати ціни в TCU 5 Mobile?». Якщо і там щось буде незрозумілим, звертайтесь до технічної підтримки, ми допоможемо.

Валюта

З налаштуваннями підприємства закінчили. Перейдемо до довідників.

В Trade Control Utility можна використовувати безліч валют. Під час реєстрації компанії автоматично вже було додано деякі валюти (US Dollar та Українська гривня, або інша валюта, в залежності від регіональних налаштувань на вашому пристрої). Відкрийте потрібну валюту та перевірте, чи правильний у неї курс.

Для US Dollar курс автоматично встановлений як 1. Це означає, що внутрішня валюта системи відноситься до US Dollar як 1:1. Таким чином, курси інших валют ви можете формувати вже відносно курсу US Dollar.

Станом на 14.08.2021 1 долар США = 26,77 грн. Тому якщо ви зареєструвались сьогодні, система створить для вас валюту Українська гривня з курсом 26,77. А якщо ви вирішите додати ще одну валюту, наприклад Євро, тоді курс для Євро буде встановлений як 0,85.

А як взагалі додати валюту? Натисніть кнопку «+» у правому нижньому кутку. В першому полі оберіть країну, якій належить валюта, яку вам потрібно додати. Після вибору країни будуть автоматично підставлені повна та коротка назви. Вам лише потрібно встановити правильний курс та натиснути кнопку збереження у навігаційній панелі.

Натискаємо «Далі».

Підрозділи

У вашій компанії може бути безліч підрозділів. Вони можуть бути як фізичними (торгові точки, офіси), так і абстрактними (банківські рахунки та ін.). Вони вказуватимуться у документах. Кожен документ буде належати певному підрозділу. Додавайте нові підрозділи, натискаючи кнопку «+».

Натискаємо «Далі».

Одиниці виміру

Кожен товар якимось чином має бути виміряний. Наприклад, цукор ми продаємо кілограмами, бензин літрами, а смартфони штуками. Тому нам потрібні одиниці виміру (штуки, кілограми, літри та ін.). При додаванні товару в довідник ви будете вказувати одиницю виміру.

В системі автоматично вже було створено основні одиниці виміру. Якщо вам потрібно ще, додайте, натиснувши на кнопку «+».

Групи контрагентів

Контрагенти – це люди, які мають якесь відношення до вашого підприємства (постачальники, покупці, співробітники). Для кожного контрагента буде вказуватись група, до якої він належить. Згодом у звітах ви зможете фільтрувати дані за групами контрагентів.

Статті

При створенні документу вказується стаття. Стаття це щось на кшталт пояснення, для чого призначений документ. Наприклад, коли постачальник привозить товар і ви створюєте прибуткову накладну, то логічно вказати статтю «Отримання товару». Коли ви витрачаєте кошти на паливо для транспортування товару, вкажіть статтю «Транспортні витрати».

Згодом це вам знадобиться у звітах, щоб фільтрувати дані і порівнювати рух коштів та товару за статтями.

Додайте потрібні вам статті кнопкою «+».

Це була остання сторінка в майстрі початкового введення даних. Далі вам потрібно буде заповнити довідник товарів та контрагентів. Про це розкажемо наступного разу.


Software developer
15 серпня 2021
An error has occurred. This application may no longer respond until reloaded. An unhandled exception has occurred. See browser dev tools for details. Reload 🗙