Мінімаркети

Вирощений на родючому ґрунті, створений Голлівудом образ робота, щільно засів в нашій голові, ми звикли чути про них в новинах, але в реальному житті ми їх не бачимо. Але вони вже всюди. Хоча б робот-пилосос, поки не у всіх але вже не живе вдома. А що для бізнесу?

Роботи на складах

Самою гостинній для роботів стала галузь складської логістики.

AVG – Automatic guided vechicle – буквально транспортний засіб з автоматичним управлінням. Тобто ні водій, ні пульт управління в руках людини для такого засобу не потрібен – управляється самостійно згідно закладеної в нього програми і системи безопасності.Часто оснащується додатковими механізмами для маніпуляцій.

Інтерв’ю з виробником роботів Україні

Що може, скільки коштує, як швидко окупиться. І багато ще цікавого.

Тенденція автоматизації складів в світі

Розподільні центри Amazon, в 2016 використовували порядку 45 тисяч роботів Kiva, в 2015 було 30 тисяч, в 2014 року – 15 тисяч.

У підрозділі складських працівників профспілки США стривожені зростанням безробіття в цьому секторі.

У 2016 році було автоматизовано 8% від розподільних центрів 75 найбільших американських мереж.

У 2017 – 2022 автоматизація складів буде рости на 11,8% в рік.

До 2022 обсяг ринку зросте до $ 4.44 млрд – прогнозує Markets and Markets Research Pvt. Ltd.

До 2025 року, завдяки IoT ринок управління складами виросте до $ 19.06 млрд, згідно з прогнозами Grand View Research Inc.

Світовий ринок мобільних роботів буде рости в рік (CAGR) в розмірі 16,31%, досягнувши $ 10 млрд до 2020 року, за оцінками Markets and Markets. А Transparency Market Research прогнозує, що ринок мобільних роботів виросте з $ 8,5 млрд в 2016 році до $ 30 млрд до 2025 року з CAGR 15,6%.

Види серійних роботів:

 • Роботи-візки з платформою, застосовується для навантажувач або штабелювання, перевозять вантажі самостійно по території складу. Платформа оснащується підйомним механізмом. Якщо візок обладнана механізмом рольганга і / або штовхача, то може самостійно розвантажуватися, розкладаючи товари на полицях або знімати товари з полиць, збираючи їх на ПАЛЕТТ або в контейнер. Застосовується для складських логістичних завдань.
 • AGV буксировщик – переміщує прості візки, автоматизує доставку важких вантажів на великі відстані.
 • Палетайзери, промисловий маніпулятор, що приводиться в рух серводвигунами, призначений для автоматичного захоплення і укладання продукції на палети.
 • Роботи-сортувальники – застосовуються в упаковці товарів, в системах онлайн-торгівлі. Можуть ідентифікувати предмети в купі, наприклад по базі тривимірних зображень всіх предметів.
 • Безпілотники навчили проводити швидку інвентаризацію складів з високими полицями.

У більшості випадків раціонально організовувати комплексні рішення для роботизації складу, що включають ряд апаратів: маніпулятори, мобільні візки, палетайзери, одні знімають з полиць інші перевозять до точки видачі. За бездротовою зв’язок з іншими AGV або центральним терміналом можна створити мережі роботів.

Автоматизація оптимізує роботу персоналу по всіх підрозділах об’єкта. Такі рішення пропонує Vecna (США)

Прокладаючи шлях

AGV слід за заздалегідь визначеною траєкторії. Старт руху може запускатися за подією: початок зміни, прибуттю вантажу, сигнал оператора.

Слідуючи по маршруту, AGV може може:

 • розпізнає розвилки,
 • супроводжувати конвеєр на постійній швидкості,
 • робити зупинки “на вимогу” оператора.
 • картографування нерухомих перешкод для проїзду на мінімальній відстані,
 • розпізнавання переміщаються перешкод, очікування їх зникнення і продовження роботи.

Як визначають AGV маршрут:

1. По проводам вбудованим в підлогу – це також джерело енергії, тому зарядка не потрібна. Правда будь-які зміни маршруту вимагають перебудови ліній.

2. По магнітній стрічці – наклеюється на підлогу, не заважає, легко створювати розвилки, зупинки і повороти. Дешевий спосіб, але стрічка зношується механіческі.

3. Інерціальна навігація, працює без міток і зовнішніх орієнтирів. Рішення в накопичення помилки інерційних системах. Можна застосовувати інерціальні системи високої точності.

4. Лазерна навігація. У приміщенні заздалегідь встановлюються мітки, за допомогою лазерної навігації розташування AGV визначається методом тріангуляції по нім.

5. З’являються також системи, які не потребують розмітки складу – вони орієнтуються на системи технічного зору з розпізнаванням образів на базі вбудованого ІІ, наприклад, система TORU Cube розробки Magazino.

Застосування

Крім складу і логістики активно застосовують в автомобілебудуванні, військовій справі і на шкідливих для людини ділянках робіт.

Користь очевидна:

 • зниження собівартості робіт,
 • організація робіт,
 • усунення помилок людського фактора,
 • підвищення безпеки та якості праці,
 • легкість змін і перенастроювання.