Касовий сервер
Касовий сервер - це система централізованого керування касами та обробки касових документів. Це сервіс високого навантаження, спроможний приймати, обробляти та зберігати мільйони чеків від великих торгових мереж. Це хаб для подальшого використання касових документів будь якими іншими системами - обліковю системою, CRM системою, різними аналітичними системами. Наявність окремого касового сервера вирішує одразу багато завдань.
Підсумки за добу
Централізоване керування касами
Для кожної каси на касовому сервері створюється окремий обліковий запис із налаштуваннями каси. Каса автоматично зчитує налаштування і одразу їх застосовує. Таким чином немає потреби віддаленого підключення до касового комп'ютера. Доступний режим масованого застосування налаштувань одразу до багатьох кас. Це економить час та підвищує швидкість реакції.
Швидка організація торгової мережі
Після того, як створено обліковий запис каси, і зроблені потрібні налаштування, достатньо згенерувати код підключення і повідомити його касиру. Каса одразу підхопить всі потрібні налаштування. Немає потреби у виїзді фахівців.
Взаємодія з будь якою обліковою системою через API
Обмін даними з обліковою системою налаштовується через API касового сервера. Потрібно використати всього декілька методів (авторизація для отримання Bearer-токена, вивантаження довідників та залишків товарів для кас, отримання чеків від кас для завантаження в облікову систему.
Зберігання касових документів
Касові документи (чеки, z-звіти, замовлення покупців, замовлення постачальникам та ін.) стандартно зберігаються впродовж двох місяців. За домовленістю цей період може бути подовжено.
Журналізація обміну даними
Всі обміни даними з касовим сервером журналізуються. Передача чеків від каси на сервер, завантаження чеків з касового сервера в облікову систему, обмін даними по довідниках, цінах та залишках - все це журналізується для подальшого аналізу у разі потреби.
Моніторинг роботи кас в реальному часі.
Касовий сервер постійно тримає зв'язок з касами через SignalR. На сторінці касового сервера ви бачите перелік кас та їхній стан - онлайн чи офлайн.
Гарячий режим оновлення даних
Завдяки постійному зв'язку з касою, окрім періодичних обмінів даних, ми реалізували режим миттєвого оновлення асортименту, цін та залишків на касах. Наприклад, якщо на торговій точці працює декілька кас, то продаж товару на одній з кас призводить до оновлення залишків на всіх касах цієї точки. Якщо ми зробили переоцінку в обліковій системі, ціни також одразу будуть оновлені на всіх касах. Якщо ми зробили в обліковій системі прихід товару, не треба чекати сеансу обміну даними, нові товари з'являться на касах миттєво і будуть готові для продажу. Те саме з різними параметрами товарів - заборона на продаж, обмеження продажу в часі та ін.
Облікових систем багато і всі вони різні.
Маємо завдання забезпечити максимально просту взаємодію між обліковою системою користувача та комп’ютером касира.
Це означає, що треба мати певний сервер, з яким робочі місця касирів Shopdesk працюють прямо з коробки.
Тоді залишиться «подружити» облікову систему із цим касовим сервером. І ми робимо це за допомогою API на базі широко відомого протоколу Rest.
Для користувачів Trade Control Utility все працює вже зараз, для користувачів інших облікових систем маємо детальну документацію за стандартом Swagger.
Моніторинг у реальному часі.
Ви одразу можете бачити, які торгові точки зараз працюють, який виторг надають, який мають середній чек, та середню тривалість оформлення чека.
Касові документи.
Всі документи з кас надходять до сервера і зберігаються певний термін (зазвичай 2 місяці).
Документи можуть бути завантажені до облікової системи у будь який час, кількість завантажень не обмежена.
Будь який документ легко знайти, якщо встановити період, торгову точку та (або) скористатись рядком фільтру.
Перевірка XML-структури контейнера документів